ثبت بیش از ۲۶00 حیوان گزیدگی در چهارمحال و بختیاری

ثبت بیش از ۲۶00 حیوان گزیدگی در چهارمحال و بختیاری

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه طی پنج ماهه نخست سال جاری ۲ هزار و ۶۵۶ مورد حیوان گزیدگی در استان ثبت شده است، گفت: نسبت به مدت مشابه سال گذشته این آمار پنج درصد افزایش یافته است.

ثبت بیش از ۲۶00 حیوان گزیدگی در چهارمحال و بختیاری

علی احمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به انجام اقداماتی در جهت جلوگیری از خطرات احتمالی ابتلا به بیماری هاری در چهارمحال و بختیاری، گفت: تمامی افرادی که دچار حیوان گزیدگی می‌شوند لازم است اقداماتی اعم از مراجعه سریع به مرکز خدمات جامع سلامت،  شست و شوی محل گزیدگی با آب و صابون به مدت ۱۵ دقیقه را انجام دهند.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تزریق سرم و واکسن‌های ضد هاری در چهار نوبت در روز‌های صفر، سه، هفت و چهارده از جمله دیگر اقداماتی است که لازم است بعد از حیوان گزیدگی انجام شود و عدم انجام واکسیناسیون علیه هاری به دلایل متعدد خطر مرگ ناشی از بیماری هاری را افزایش می‌دهد.

احمدی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵ هزار و ۵۹۴ مورد حیوان گزیدگی در استان گزارش و به ثبت رسیده است، افزود: طی ۵ ماهه نخست سال جاری بیش از ۲ هزار و ۶۵۶ حیوان گزیدگی در استان ثبت شده است.

وی در پایان یادآور شد: همچنین نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار حیوان گزیدگی در استان پنج درصد افزایش یافته است.

پایان پیام/ ۶۸۰۴۰

دیدگاهتان را بنویسید